niedziela, 6 września 2015

Furioso Northstar

Hungarian Furioso horse:

    Nazwę temu koniowi nadali jego obydwaj protoplaści. Furioso Northstar pochodzi od ogierów pełnej krwi angielskiej Furioso i Northstar, które sprowadzono w latach 1841 i 1852 do węgierskiej stadniny państwowej Mezohegyes jako reproduktory.

I miss being around horses. so pretty!:

    Najpierw powstały dwie odrębne linie ogierów: linia Furioso, ze skrzyżowania konia pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej i węgierskich klaczy; linia Northstar - z koni pełnej krwi angielskiej i węgierskich klaczy. W 1885 roku połączono obie linie i od tamtej pory mówi się jedynie o Furioso Northstar.

Almati - Rheinland Pfalz Saar -- I loved living in this region.  This area stretches along the French border.:

    Furioso Northstar, będący najpierw koniem kawaleryjskim, przez dopływ koni hanowerskich i holsztyńskich stał się obecnie pojętnym i wytrwałym koniem sportowym o dużej swobodzie ruchów we wszystkich trzech chodach. Ma nie tylko wyśmienity talent do ujeżdżenia i skoków, ale sprawdza się także w jeździe rekreacyjnej, w zaprzęgach i na polowaniach. Stadniny koni tej rasy powstały także w Austrii i Niemczech.

The Furioso North Star (Hungary) is a dual-purpose horse which can be used as an excellent sporting horse and as a farm worker. This horse is very determined, especially during long hours of labor. It adapts easily to new environments, is easy to train and is very gentle. Img: Horse Furioso II:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz