sobota, 5 września 2015

Kłusak francuski

Not only do I love this breed but I LOVE his name as well! Standardbred race horse Aston Martin by Rozpravka.: Not only do I love this breed but I LOVE his name as well! Standardbred race horse Aston Martin by Rozpravka.

    Ponieważ we Francji zawody kłusaków są prowadzone nie tylko w kategorii wyścigów wózków dwukołowych (zwanych sulkami), ale także wierzchem, kłusaki francuskie (wzrost od 165 do 170 cm w kłębie) są większe niż kłusaki amerykańskie.

Standardbred horse: Standardbred horse

    Protoplastą tej rasy był kłusak rasy Norfolk Young Rattler, który w początkach XIX wieku został sprowadzony do Francji i krzyżowany z klaczami normandzkimi. Później do hodowli wprowadzono krew koni pełnej krwi angielskiej. W 1836 roku, w Cherbourgu odbyły się pierwsze wyścigi kłusaków, mające na celu wyselekcjonowanie najlepszych reproduktorów. Wkrótce ta dyscyplina sportu, prowadzona w zaprzęgach pojedynczych i tandemach, stała się tak popularna, że szybko rozprzestrzeniła się na terenie Francji.

American Standardbred. The fastest horses in the world at a trot or pace racing in harness. They have good dispositions, learn quickly, and are suitable for being ridden at all gaits.: American Standardbred. The fastest horses in the world at a trot or pace racing in harness. They have good dispositions, learn quickly, and are suitable for being ridden at all gaits.

    Dzisiejszy kłusak francuski powstał przez ponowne skrzyżowanie z kłusakami rasy Norfolk, kłusakami amerykańskimi Standardbred i kłusakami orłowskimi. Od 1937 roku księgę stadą uważa się za zamkniętą. Ten wytrzymały i chętny do pracy koń nie ustępuje w długich dystansach rasie American Standardbred, jednak nie osiąga tak dobrej szybkości.

Standardbred horse: Standardbred horse

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz