poniedziałek, 7 września 2015

Hackney

OOOH. The ponies are more popular now...but a hackney horse makes me so so happy. Hackney Horse--look close, he's flat shod!:

    Do dzisiaj nie wiadomo, w jaki sposób ten szlachetny koń (wzrost od 15 do 160 cm w kłębie) otrzymał to pejoratywne miano. Nazwa Hackney wywodzi się od ango-normandzkiego słwa haqunai służącego w średniowieczu do określenia jazdy konnej najniższych warstw społecznych.

images of hackney ponies | horse-breeds - H - Hackney Pony - Page 1:

    Rasa koni Hackney wywodzi się od kłusaków w Norfolk Roadster. Ten koń, powstały w wyniku krzyżówek miejscowych klaczy z ogierami pełnej krwi angielskiej, był w XVIII wieku jednym z najpopularniejszych kłusaków. Jednakże rasa Norfolk Roadster nie przetrwała niestety do naszych czasów.

When people say that high action horses are unnatural, I will show them this picture.:

    Okres rozkwitu rasy Hackney rozpoczął się na początku XIX wieku, kiedy te eleganckie konie zaprzęgowe szybko i pewnie transportowały podróżnych. Wprowadzenie kolei żelaznej zakończyło jednak karierę tych dumnych koni.

That has to be such a stretch for him to left his front leg that high. Very cool.:

    Hackney, który już niemal zupełnie zniknął, obecnie jest traktowany jako atrakcja na konkursach i pokazach koni na całym świecie.

A beautiful bay Hackney,   British, the breed developed from the Norfolk Trotter and Yorkshire Roadster combined with Arab and Thoroughbred blood, to produce a graceful, stylish, high-stepping carriage horse.:

    Pełen temperamentu Hackney ma sprężysty krok. W kłusie wyróżnia się niezwykle wysoką akcją nóg, przy czym kopyta są wyrzucane do przodu budzącym uznanie łukowatym ruchem. W pełnym biegu konie te wydają się unosić nad ziemią.

Google Image Result for http://www.petmd.com/sites/default/files/breedopedia/Hackney_Pony_Amberleigh.jpg:

    Z rasy Hackney pod koniec XIX wieku z pomocą kuca Fell i Welsh rozwinęła się rasa kuca Hackney.

Dutch Harness Horse - Netherlands look at that motion, those lofty steps and fluidity!!!:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz