piątek, 7 lutego 2014

New Forest

    Jeżeli wierzchowiec, którego szukasz, ma być pierwszym kucem dla twojego dziecka, trudnoci będzie znaleźć lepszego niż kuc new forest. Te inteligentne kuce, o miłej, przyjacielskiej naturze, chętne do współpracy są również pojętne i pewnie stawiają nogi na trudnym terenie.
     Do rozwoju rasy w znacznym stopniu przyczyniły się wpływy z zewnątrz; już w trzynastym stuleciu kuce te, jak odnotowano, zamieszkiwały tereny Forest w Hampshire, a wiadomo też, że folblut Marske - z którego krwi pochodzi wielki Eclipse - krył w osiemnastym wieku również klacze forest. W dziewiętnastym stuleciu dodano do tej mieszanki krwi arabskiej i berberyjskiej. W latach 1918-1919 ogier Field Marshall, kuc wykorzystywany do gry w polo, stanowił klacze w Forest, przyczyniając się do rozwoju tej rasy. Wiele czołowych kuców odnoszących sukcesy w dyscyplinie ujeżdżenia ma w sobie krew new forest.
     New forest, krzepkie, szybko adaptujące się zwierzę, cechuje się długim krokiem i niską akcją nóg oraz płynnym galopem, co sprawia, że jest poszukiwanym kucem pod siodło. Górna granica wzrostu wynosi 14,2 dłoni, co oznacza, że kuc new forest może bez problemu dźwignąć dorosłego jeźdźca.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz