środa, 5 lutego 2014

American Saddlebred       Amerykański koń wierzchowy, american saddlebred, został nazwany "supergwiazdą pokazów" i łączy on widowiskowe, jedyne w swoim rodzaju chody ze wspaniałą prezentacją. Pierwotnie określana jako Kentucky Saddler (koń wierzchowy z Kentucky), rasa ta opiera się na dwóch inochodźcach: kanadyjskim oraz narragansett.
    Ten uderzająco piękny, a zarazem wykorzystywany na wiele sposobów koń przywodzi na myśl angielskiego hackneya, a to dzięki swojej widowiskowej, wysokiej akcji nóg. Jest zarówno znakomitym koniem zaprzęgowym, jak i gwiazdą pokazów. Hodowany głównie w hrabstwie Blue Grass w Kentucky, koń ten skorzystał też na domieszce pełnej krwi angielskiej.
    American saddlebred jest czasami nazywany "najbardziej niezrozumianą rasą Ameryki", a swoją złą prasę zawdzięcza bez wątpieniu w jakiejś części sztucznemu wizerunkowi ukształtowanemu przez pokazy: konia z wysoko odsadzonym pióropuszem ogona i przesadnie długimi nogami. Ale jest to niesłychanie urodziwy koń, o zdumiewających chodach, co w przypadku poruszającego się aż pięcioma chodami american saddlebred oznacza również specjalny chód czterotaktowy oraz bardzo szybko inochód z wysoką akcją przednich nóg.
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz