piątek, 3 stycznia 2014

Koń hanowerski

 Odnoszącym największe chyba sukcesy spośród wszystkich gorącokrwistych jest koń hanowerski, który osiąga znakomite wyniki zarówno w skokach przez przeszkody, jak i w ujeżdżeniu, stąd też jest niezwykle poszukiwany jako koń sportowy. Jest urodziwym zwierzęciem, obdarzonym mocnymi nogami i długim, energicznym wykrokiem.
   Pierwsze konie hanowerskie były hodowane w Celle, w stadninie założonej w 1735 r. przez Jerzego II, elektora Hanoweru i króla Anglii. Ogiery, które posłużyły do stworzenia tej rasy, były holsztynami, silnymi końmi zaprzęgowymi. Następnie w celu udoskonalenia rasy zastosowano domieszkę pełnej krwi angielskiej. Wpływ folblutów dostrzec można w kształcie głowy konia hanowerskiego, czystym konturze i wielskich, inteligentnych oczach.
   Konie hanowerskie są w dalszym ciągu hodowane w Celle, gdzie nadal wykorzystuje się folbluty i trakeny w celu uszlachetnienia tej rasy i gdzie konie oddawane są rutynowym testom sprawnościowym, mającym zagwarantować, że spełniają one wymagania hanowerskiego ideału. Nacisk kładzie się przy tym na ich niezawodność, osiągnięcia i temperament.


Imponujący koń hanowerski reprezentuje rasę, która
spośród wszystkich ras koni gorącokrwistych odnosi
największe chyba sukcesy.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz